Účinky Guarany

hyla

ÚČINKY GUARANY

Hluboko v amazonském pralese naleznete semínko guarany (Paullinia cupana). Rostlina je pojmenována podle amazonského kmene Guarani.

Semínko guarany má řadu využití. Po celá staletí byla guarana používána domorodými kmeny pro své léčivé účinky.

Guarana obsahuje theobromin, theofylin, flavonoidy a celou řadu antioxidantů jako jsou taniny, saponiny a katechiny. Semínka guarany obsahují až šestkrát více kofeinu než kávová zrna. Mají vliv nejen na duševní zdraví ale i na výkonnost. Tu lze připsat především účinkům saponinů a taninů, které působí spolu s kofeinem. Kofein, který guarana obsahuje, se vstřebává pomaleji oproti tomu, který je obsažen v kávě. Je to způsobeno právě přítomností molekuly taninu. Guarana je proto vhodnější k doplnění energie více než káva. Nevzniká na ni závislost, pomáhá zmírnit únavu a zlepšuje soustředění. Je tak skvělým pomocníkem pro sportovce, manažery i studenty.

Guarana je díky svým stimulujícím účinkům zároveň prostředkem ke zlepšení sexuálního života. Je přírodní afrodiziakum a u mužů i žen zvyšuje sexuální apetit. Zlepšuje prokrvení pohlavní soustavy a podporuje stimulaci pohlavních hormonů. Guarana napomáhá také k odbourávání a spalování tuků. Obsahuje vápník, železo, fosfor i sodík. Z vitamínů se v ní ukrývají vitamíny C, E, B1 i B2. Díky vitamínům a antioxidantům rostlina spolehlivě posiluje imunitní systém.

hyla
Zpět do obchodu
Používáme ověření věku Adulto